🍪 Cookies

Wij gebruiken cookies om je ervaring op onze website te verbeteren. We verzamelen alleen geanonimiseerde gegevens.

Terug
Datum:
20 October 2025
Door:
Marcel Verbeek

Triple-C boeken, website en werkplaats

ASVZ, een zorgorganisatie voor mensen met een beperking, is de grondlegger van het orthopedagogisch behandelmodel Triple-C. De drie C’s staan voor Cliënt, Coach en Competentie. Samen met Hans van Wouwe en Dick van de Weerd maakten we drie succesvolle boeken over Triple-C. Ook is er inmiddels een Triple-C website, een online community voor professionals en een Triple-C werkplaats.

Gewoon is anders
Het eerste boek Gewoon is anders (2011) beschrijft de theorie van Triple-C. Triple-C richt zich primair op menselijke behoeften en niet op probleemgedrag. Het doel is helder: ‘het gewone leven ervaren’. Met alles wat daarbij hoort: een plek waar je je veilig en thuis voelt, mensen waarop je kunt bouwen en een betekenisvolle invulling van de dag. Dat is waar coaches (begeleiders) en cliënten elke dag aan werken. Als dat lukt, krijgen cliënten steeds meer vertrouwen. In zichzelf, in de ander en in hun omgeving. Stress en probleemgedrag verdwijnen naar de achtergrond. Gewoon is anders wint in 2012 de Gehandicaptenzorgprijs voor beste praktijkproduct.

Het gewone leven ervaren
In 2015 verschijnt Het gewone leven ervaren. Dit boek is een herziene en uitgebreide editie van Gewoon is anders. De theorie krijgt een praktische vertaling, met de introductie van het Triple-C Behandelhuis. Het boek staat vol met voorbeelden van professionials binnen en buiten ASVZ die met Triple-C werken. Het succes van Triple-C maakt dat het model niet alleen in de gehandicaptenzorg, maar ook in de psychiatrie, jeugdzorg en ouderenzorg terrein wint.

Tot hier en verder
Het derde boek Tot hier en verder uit 2022 verbindt theorie, praktijk en organisatie. Triple-C is geen trucje of toverformule, maar vraagt om een fundamentele traditieverschuiving waar iedereen aan meedoet. Wat vraagt het van een organisatie om ‘Triple-C’ te worden en te blijven? Hoe creëer je een omgeving van verbinding, vertrouwen, veiligheid en ontwikkelmogelijkheden voor cliënten én medewerkers. Het boek geeft antwoorden én inspiratie. Inmiddels is het vertaald in het Engels en Hongaars.

Parallel aan dit boek verschijnt ook een Triple-C website, met een community voor Triple-C trainers en professionals. In 2024 opende ASVZ de Triple-C werkplaats in Gorinchem, waar professionals en cliënten trainingen kunnen volgen, ervaring opdoen en elkaar inspireren. Tot hier en verder! 

Drie boeken van Triple C met de titels 'Gewoon is anders', 'Het gewone leven ervaren' en 'Triple-C tot hier en verder'